تحصیل در اوکراین

تحصیل در اوکراین دانشگاه کارازین مانابال پارس

تحصیل در اوکراین : اوکراین همیشه از جمله کشورهایی بوده است که ایرانیان برای تحصیلات تکمیلی و دانشگاهی خود آنرا انتخاب می کنند. این امر دلایل قانع کننده زیادی دارد . کشور اوکراین بعد از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی سعی کرده است که همان نظم و دیسیپلین و کیفیت موجود در نظام  آموزشی دوره شوروی سابق را در سیستم آموزشی خود حفظ کرده و با بهره گیری از تجارب و تخصص اروپاییان و آمریکایی ها نظام آموزشی به روز و بهینه ای را ارائه دهد . علاوه بر این هزینه های پایین تحصیلی و معیشتی در این کشور در مقایسه با دیگر کشورهای  اروپایی دلیل مهم دیگری است که باعث اقبال ایرانیان به تحصیل در اوکراین می شود . نه فقط ایرانیان بلکه سالانه جمعیت کثیری از اقصی نقاط دنیا برای تحصیل به این کشور سرازیر می شوند . در شهر کی یف پایتخت کشور اوکراین هرگاه از جلوی درب ورودی دانشگاه های اصلی شهر مثل دانشگاه تاراس شوچنکو یا دانشگاه پلی تکنیک کی یف که عببور میکنید بیشمار خارجیانی را میبینید که از کشورهای اسیایی اروپایی و آفریقایی برای تحصیل به این دانشگاه ها آمده اند . این امر منحصر به کی یف نیست و دیگر شهرهای مهم کشور اوکراین مثل خارکف ، لویو و اودسا نیز هر کدام دارای چندین دانشگاه معتبر هستند .

دانشگاه ها معمولا از نیمه دوم فروردین هر سال تا اواخر شهریور اقدام به صدور دعوت نامه تحصیلی میکنند . این دعوتنامه ها بعد از رویت ریز نمرات و مدرک دیپلم محصلین و همچنین وضعیت زبان برای ارائه به سفارت اوکراین در ایران صادر می گردد . بعداز انجام مصاحبه در سفارت محترم اوکراین در تهران و صلاحدید کنسول ، ویزای موقت برای دانشجو صادر می گردد تا در اولین فرصت نسبت به تکمیل پروسه ثبت نام در دانشگاه حضور پیدا کند . تحصیل در اوکراین به زبان های انگلیسی ، روسی و اوکراینی امکان پذیر است و دانشجو میبایستی که قبل از شروع دوره از آمادگی کافی از نظر سطح زبان جهت حضور در کلاس برخوردار باشد . یکی از مزیت های تحصیل در اوکراین این نکته است که حتی اگر دانشجو از نظر سطح زبان در یکی از سه زبان مذکور به حد استاندارد نباشد میتواند در دوره پیش دانشگاهی موسوم به دوره پاتفک دروس پیش نیاز زبان را بگذراند . بعد از این دوره وو قبول شدن در امتحان پایانی میتواند وارد دوره اصلی درس خود شود . جالب است بدانید که دانشگاه های دولتی اوکراین به دلیل استفاده از معافیت های دولتی شهریه های بسیار پایینی را سالانه حتی برای دانشجویان بین المللی دریافت می کنند .

هزینه های تحصیل برای رشته های پرطرفداری مثل پزشکی نیز در حدود 5000 تا 6000 دلار در سال براورد می شود که مبلغ واقعا ناچیزی در مقام مقایسه با کشورهای مشابه اروپایی می باشد . شما می توانید با حدود 200 تا 250 دلار در ماه در اوکراین به خوبی زندگی کنید که چیزی در حدود یک چهارم هزینه در هر کدام از کشورهای اروپایی دیگر است .

هر دانشگاهی امکانات اقامتی مطلوبی اعم از خوابگاه های مشترک به دانشجویان ارائه می کند . البته به دلیل هزینه های پایین، شاید بتوان با همراهی یک یا دو تن از دانشجویان دیگر یک واحد مسکونی یا اپارتمانی را با هزینه ای بسیار معقول در هر شهری از اوکراین اجاره کرد .

دفتر مانابال با بهره گیری از کارشناسان خبره و با تجربه می تواند مشاور خوبی در انتخاب دانشگاه و تحصیل در اوکراین برایتان بیابد .

در این صفحه سعی میکنیم اطلاعات مفیدی از تحصیل در اوکراین و دانشگاه های معتبر اوکراین در شهرهای کی یف ، خارکف ، اودسا و لویو به شما ارائه بکنیم . امیدواریم که این اطلاعات در انتخاب دانشگاه و رشته مورد علاقه تان مفید واقع شود . این صفحه اختصاص به تحصیل در اوکراین دارد . 

دانشگاه های مهم و معتبر اوکراین

دانشگاه تاراس شوچنکو

این دانشگاه بیش از 180 سال قدمت دارد و در بلوار تاراس شوچنکو در قلب شهر کی یف واقع است . دانشگاه شوچنکو یک دانشگاه معتبر و مدرن در اروپاست و دانشکده های گسترده ای در رشته های گوناگون آنرا به یک شهر علمی تبدیل کرده است . دانشگاه شوچنکو به دلیل معماری بنای اصلی آن که به رنگ قرمز است به دانشگاه سرخ نیز معروف است . عظمت این دانشگاه در  این اعداد برایتان ترسیم میگردد :

دانشگاه شوچنکو دارای سیزده دانشکده، 8 موسسه آموزشی، 190 دپارتمان علمی ، مرکز جامع آموزش علوم پایه ، 2 کالج ، مرکز مطالعات اوکراین، رصدخانه نجوم ،  مرکز چاپ و نشر و  کتابخانه علمی می باشد .

بیشتر از 25000 نفر دانشجو در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس در  55 رشته در مقطع کارشناسی، 49 رشته و گرایش در مقطع کارشناسی ارشد و 1700 نفر در مقطع دکترا و 125 نفر در مقطع فوق دکترا در حال تحصیل میباشند. هر سال 350 تا 400 دفاعیه در مقطع دکترا و فوق دکترا در تخصص های مختلف برگزار می شود.

برای اقامت دانشجویان یک خوابگاه دانشجویی با اتاقهای  راحت، کلوب کامپیوتری، مجتمع ورزشی، سالن نهار خوری، سالن های رقص، و یک مرکز بهداشتی درمانی برای سلامتی دانشجویان در نظر گرفته شده است.

تحصیل در اوکراین دانشگاه شوچنکو مانابال پارس

دانشگاه تاراس شوچنکو روابط بین المللی  با دانشگاه های کشورهای دیگر  دنیا  برقرارکرده است . تا به امروز، این دانشگاه دارای مشارکت دوجانبه با 230 موسسه آموزشی و علمی از 50 کشور جهان است. هر ساله بیش از 180 دانشمند و استاد از 30 کشور دنیا برای انجام کارهای علمی و شرکت در سمینارها و کنفرانس های علمی و تحقیقاتی به این دانشگاه می آیند. هر سال بیشتر از 1375 دانشجو، دکتر، پرفسور برای انجام کارهای علمی تحقیقاتی به 59 کشور مختلف فرستاده می شوند. در این دانشگاه این فرصت را دارید که بعد از طی یک یا دو سال از تحصیلتان مقدمات انتقال به کشور ثالث را داشته باشید .

دانشگاه پلی تکنیک کی یف

دانشگاه پلی تکنیک صنعتی کی یف که اختصارا همه جا با نام کا په ای KPI شناخته می شود از جمله دانشگاه های مهم کشور اوکراین است که بیش از 100 سال از تاسیس آن می گذرد . تا به امروز 370 هزار نفر از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند . در حال حاضر 25 هزار نفر در این دانشگاه مشغول به تحصیل در گرایش ها و پایه های تحصیلی گوناگون هستند . حدود 15 درصد کل فارغ التحصیلان کشور از این دانشگاه خارج میشوند . دانشگاه پلیی تکنیک اکراین از جمله دانشگاه های مهم فنی مهندسی اروپا به شمار می رود .

تحصیل در اوکراین دانشگاه پلی تکنیک کی یف مانابال پارس

 

در دانشگاه پلی تکنیک کی یف 19 دانشکده، هفت موسسه علمی آموزشی ،سیزده موسسه علمی تحقیقاتی، چهارده مرکز علمی، 125 رشته در مقطع لیسانس و 115 رشته در مقطع کارشناسی ارشد وجود دارد و هیئت علمی دانشگاه متشکل از بیش از 500 پروفسور و بیشتر از 1300 دکتر میشود. کل مجموعه دانشگاه در زمینی به مساحت 120 هکتار بنا شده که شامل دانشکده ها، خوابگاه ها، مجموعه ورزشی، سالن آمفی تئاتر، کتابخانه  در 6 طبقه با سالن های متعدد مطالعه با بیش از 3 ملیون جلد کتاب تخصصی  ، موزه پلی تکنیک (بزرگترین موزه فنی و فن آوری در اوکراین) میباشد. به واقع مجموعه دانشگاه مانند یک شهر واقعی در یک شهر است.

دانشگاه کارازین شهر خارکف

دانشگاه کارازین از قدیمی تررین دانشگاه های اروپای شرقی است که در سسال 1804 میلادی در شهر خارکف به دستور تزار الکساندر اول در دوره امپراتوری رومانوف ها تاسیس گردیده است .  دانشگاه ملی کارازین دارای 21 دانشکده است که این دانشکده ها عبارتند از: دانشکده زیست شناسی، دانشکده فیزیک و فناوری، دانشکده رادیو فیزیک، دانشکده فیزیک، دانشکده علوم کامپیوتر، دانشکده فلسفه، دانشکده مهندسی مکانیک، دانشکده زمین شناسی و جغرافیا، دانشکده اقتصاد، دانشکده زبانهای خارجی، دانشکده تاریخ، دانشکده علم زبان، دانشکده پزشکی و دندانپزشکی، دانشکده شیمی، دانشکده جامعه شناسی، دانشکده روانشناسی، دانشکده قانون، دانشکده روابط بین الملل اقتصادی و گردشگری، دانشکده آموزش و بازآموزی و دانشکده فیزیک و انرژی و در نهایت دانشکده مهندسی مکانیک .

تحصیل در اوکراین دانشگاه کارازین مانابال پارس

دانشگاه کارازین جزو معتبرترین مراکز علمی و تحقیقاتی در تمام دوره های تاریخی قرن گذشته چه در دوره شوروی سابق و چه در اوکراین کنونی بوده است . شهر خارکف در خیلی از جهات به خاطر داشتن این دانشگاه وجهه علمی و تحصیلی بالایی را در اروپای شرقی کسب  کرده است .

دانشکده پزشکی این دانشگاه یکی از برجسته ترین دانشکده ها در زمینه آماده سازی متخصصان پزشکی و کسب و کار در پزشکی میباشد . آماده سازی بیش از 3700 دانشجو از 40 کشور در جهان (آفریقا، آسیا، شرق میانه، و غیره) در کارنامه افتخارات این دانشگاه است.

⇐جاذبه های کی یف⇒

⇐جاذبه های اودسا⇒

⇐جاذبه های لویو⇒

⇐جاذبه های خارکف⇒

⇐ویزا اوکراین⇒

⇐سفر پرسپولیس به اوکراین⇒

⇐روز استقلال اوکراین⇒

⇐نمایشگاه کشاورزی اوکراین⇒

⇐توصیه های مهم قبل از سفر به اوکراین⇒

⇐تحصیل در اوکراین⇒

 

کییف اوکراین تور اوکراین مانابال پارس

 


دیدگاه ها بسته شده است