تور گرجستان

تور گرجستان تفلیس باتومی مانابال پارس

تور گرجستان – کشور آرامش و تفریح

تور گرجستان تفلیس باتومی مانابال پارس تور تفلیس تور باتومی ساحل

تور شهر زیبای تفلیس با پرواز  ایران ایر 3 شبه

نام هتل درجه تعداد شب هر نفر در اتاق دو نفره اتاق یک نفره
POLO 3 شب 3 1,175,000 1,390,000
DREAM HILL 4 شب 3 1,520,000 2,090,000
COLOMBI 4 شب 3 1,710,000 2,450,000
AMERI PLAZA 4 شب 3 1,865,000 2,750,000
AMBASSADORI 5 شب 3 2,370,000 3,770,000

تور شهر زیبای4شب تفلیس و 3شب باتومی با پرواز زاگرس  7 شبه

 

نام هتل درجه منطقه هر نفر در اتاق دو نفره اتاق یک نفره
BEGI HOTEL / GEORGIAN PALACE 4 مرکز شهر 1,845,000 2,495,000
CITY CENTER4/ EUPHORIA 5 4/5 مرکز شهر 2,345,000 3,595,000
AMBASADORI HISTORICAL/EUPHORIA  5 مرکز شهر 2,695,000 4,195,000
AMBASADORI HISTORICAL/LEOGRAND 5 مرکز شهر 2,795,000 4,445,000
AMBASADORI HISTORICAL/HILTON 5 مرکز شهر 2,895,000 4,645,000
RADISSON BLU /RADISSON BLU 5 مرکز شهر 3,195,000 5,145,000


 

اطلاعات کشور گرجستان 

شهر تفلیس پایتخت جمهوری گرجستان بوده و در حدود 1500 سال قدمت دارد. به دلیل چشمه آبگرم گوگردی آن در زبان جرجیها نام آنرا Tblisi یعنی گرم گذاشتند.
 وقتی در بالای ارتفاعات Mtatsminda بایستید و به شهر بنگرید، شما میتوانید مناظر خیره کننده شهر را که به طور باشکوهی در میان رودخانه Mtkvari قرار دارد و سایه ای از تاریخ گذشته و حال را در خود حفظ کرده را تماشا کنید.
 در خصوص آب و هوای این کشور باید گفت معتدل مایل به سرد کوهستانی است و اصلا شرجی نیست. به همین خاطر بهترین زمان سفر فصل تابستان (تیر و مرداد) می باشد.
 از تفریحات تفلیس می توان به پارک آبی مهیج و فوق العاده، باغ های زیبای بوتیکال، پارک زیبای وک، اسکیت روی یخ در سالن سرپوشیده، شهربازی مهیج تفلیس، دریاچه لاک پشت ها، تلکابین، حمام سولفور گرجستان، پارک متاتسمیندا و منطقه تاریخی و تفریحی توشتی گرجستان اشاره کرد که با هزینه مناسب می توان از این امکانات استفاده نمود. گرجستان از زیبا ترین و دیدنی ترین مناطق دنیا به حساب می آید و در شرق دریای سیاه واقع شده است. در قصه های کهن گرجی ذکر شده که این سرزمین زیباترین و مرغوبترین تکه ی زمین است که خدا به آنها هدیه داده است.
افسانه های زیادی در این رابطه وجود دارد که یکی از آنها حاکی از آن است وقتی خداوند بین مردم دنیا زمین را قسمت میکرده گرجی ها در مهمانی بودند و از داشتن سهم زمین بی نصیب می مانند. زمانیکه از این موضوع آگاه می شوند نزد خدا رفته و طلب سهمشان را می کنند. اما خدا درخواستشان را نمیپذیرد. پس مهمانی برپا کرده و خدا را دعوت می کنند. خدا از مهمان نوازی آنها به قدری خوشنود می شود که تکه زمینی ره که برای خود نگه داشته به گرجی ها هدیه می دهد.
گرجستان کشوری سراسر آرامش و امنیت است و مردم بر این باورند که این آرامش و امنیت نیز هدیه خداوند به آنهاست. تور گرجستان سفری توام با آرامش است .
تنوع آب و هوایی و شرایط اقلیمی گرجستان به حدی شگفت انگیز و متفاوت است که شما می توانید پس از اسکی کردن بر فراز کوه های پوشیده شده از برف، خستگی خود را با شنا کردن در دریا به در کنید. رشته کوه های بسیار بلند مرز بین گرجستان و روسیه مانع از نفوذ سرمای شدید روسیه به گرجستان می شود. در گرجستان گلستانی معروف در منطقه آجارا وجود دارد که گیاهان متعددی از اقصی نقاط دنیا نظیر گیاهان استرالیایی، آفریقایی و آمریکایی همه در کنار هم در حال رشد هستند و این موضوع به راحتی شرایط عجیب و متفاوت اقلیمی گرجستان را تایید می کند. سواحل گرجستان به زیبایی و سحرآمیز بودن شهره است. در نزدیکی بندر باتومی منتطقه ای بنام اورکی وجود دارد که به آن ساحل مغناطیسی گفته می شود. دلیل این ادعا ترکیبات ماسه های ساحل این منطقه که حاوی مواد معدنی خاصی هستند، می باشد.
تحقیقاتی که در دانشگاه اورکی گرجستان بر روی این شن ها شده حاکی از آن است که آفتاب گرفتن بر روی شنها اثرات درمانی داشته و می تواند باعث درمان یا پیشگیری بسیاری از بیماری ها نظیر بیماری های قلبی، عروقی و عصبی شود.

جاذبه های گرجستان

حمام های سولفور (Sulfur Spring Baths)

این حمام در محله ای به نام آبانتونی (Abanotubani) حمام های گوگردی هست که آب گرم آن ها مستقیم از چشمه های آبگرم تامین می شود. هزینه استفاده برای هر نفر 2 لاری و استفاده ازکابین شخصی ( حمام نمره ) 15 تا 18 لاری برای یک ساعت است. نوشیدنی های مختلف و متنوع به قیمت معمول نیز در این حمام ها موجود است. در گرجستان حمام های سولفور زیادی وجود دارد که یکی از آنها در منطقه ارتاجالای هست و به حمام شاه عباس شهرت دارد و نمای داخلی حمام و سبک کاشی های آن مربوط به دوران صفویه است. این حمام که در قسمت سمت راست رودخانه کورا قرار دارد و در قدیم صرفا جنبه ی درمانی نداشته و مردم برای تفریح و دورهمی و مهمانی ها از آن استفاده می کردند.

پارک آبی تفلیس (Aqua Park)

این پارک زیبا یکی از جاذبه های مهم و محبوب در گرجستان است و سالانه توریست های زیادی از آن استفاده می کنند. این پارک در سال 2006 افتتاح شد و انواع بازی های آبی و استخرهای شنا در آن موجود است.
زمان استفاده از این پارک آبی از اوایل خرداد تا هفته اول مهر است اما مردم گرجستان تا زمانیکه بارش برف شروع نشده باشد از آن استفاده می کنند.

دژ ناریکالا (Narikala Castle)

این بنا یکی از جاذبه های دیدنی تفلیس است که در شب نمایی بسیار زیباتر دارد و یک دژ نظامی است و شنیده ها حاکی از آن است که توسط شاه عباس بنا  و یا شاید بازسازی شده و مورد استفاده قرار گرفته است. برای رفتن به این قلعه از تله کابینی که از کنار پل دوستی عبور می کند می توان استفاده کرد. راه ماشین رو هم هست که شیب بسیار زیادی دارد. داخل این قلعه کلیسایی بنا شده که مملو از ناقوس های قدیمی است.

کلیسای سیونی (Sioni Church)

این کلیسا در نیمه دوم قرن پنجم به دستور شاه واختانگ گرگاسالی بنا شده و در طی سال های زیاد بارها و بارها در جنگ های مختلف تخریب شده است. اما یکی از تخریب ها توسط زلزله ای بود که در سال 1668 رخ داد. آخرین باری که کلیسا تخریب شد توسط آقامحمدخان قاجار در سال 1795 بود که در قرن 19 کلیسا بازسازی اساسی شد و در عرض 3 سال نمای خارجی کلیسا با سنگ های تراش خورده بسیار زیبا مزین شد و شنیده ها حاکی از آن است که عوامل بنای کلیسا نیز در همین مکان به خاک سپرده شده اند.

شهر سیقناقی

این شهر در منطقه ای به نام کاختی قرار گرفته که حدود 120 کیلومتر از تفلیس فاصه دارد و بسیار قدیمی است. این شهر از عصر حجر تا کنون قدمت دارد و در آن زمان نامش هرتی بوده است. در سال 1762 شخصی به نام هراکلیوس دوم این شهر را در برابر حجوم دشمنان داغستانی با ساخت استحکامات دفاعی محافظت کرد.
این شهر با سرنگونی جماهیر شوروی در دسامبر 1991 و مستقل شدن گرجستان همانند بقیه کشور دستخوش نابسامانی و تغییراتی شد. اما با اتخاذ تصمیم های صحیح، اکنون تبدیل به یکی از زیباترین جاذبه های توریستی گرجستان شده است.

میدان آزادی – خیابان روستاولی

این خیابان مرکزی ترین و از اصلی ترین خیابان های تفلیس است و حدود 5/1 کیلومتر طول آن است و اکثر مراکز دولتی و غیر دولتی نظیر پارلمان گرجستان، دادگاه عالی، موزه مردم شناسی و … در آن خیابان قرار دارد. در زمان های قبل نام این خیابان گلوینی بوده اما برای ادای احترام و یادبود شاعر مشهور قرون وسطی گرجی (شوتا روستاولی) نام این خیابان را تغییر دادند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *