خارکف

تور خارکف کلیسای جامع مانابال پارس
شهر خارکف ( به زبان اوکراینی Харківська ) که روس ها آنرا خارکوف می نامند در فاصله 500 کیلومتری به مرکز اوکراین یعنی شهر کییف قرار دارد .
خارکف در قرن چهاردهم  میلادی پایه گذاری شد و حتی در زمانهایی ( سال 1919 تا 1934 ) پایتخت کشور اوکراین  بود که امروزه دومین شهر از جهت بزرگی و همچنین مهمترین شهر صنعتی اوکراین از لحاظ ساخت ماشین های صنعتی حمل و نقل و کشاورزی است.
در اوایل قرن نوزدهم صنعت خارکوف توسعه پیدا کرد و با احداث راه آهن به سرعت محل تقاطع خط های راه آهن امپراطوری روسیه و مرکز قطار سازی شد.
در اواخر آن قرن، خارکوف به یکی از بزرگترین مرکز اقتصادی، صنعتی و علمی روسیه تبدیل گردید.
خارکیف دارای 6 تئاتر ، 5 موزه ، 80 کتابخانه و حدود 60 مؤسسه علمی و پژوهشی و 30 آموزشگاه  عالی می‌باشد. دانشگاه بزرگ کارازین یکی ازمهمترین دانشگاهها و مراکز علمی اوکراین است که در شهر خارکیف واقع شده که با تلاش مرد بزرگی به نام واسیلی کارازین در سال 1805 بنیان نهاده شده است.
سه کلیسای پکروسکی، بلاگووشنسکی و اوسپینسکی که در هسته مرکزی شهر واقع هستند ، از قدیمی ترین کلیساهای این کشور بشمار می روند.
میدان مرکزی شهر خارکیف (میدان لنین) ، بزرگترین میدان در کل اوکراین بوده و یکی از عظیم‌ ترین میادین اروپا بشمار می‌رود.
متروی خارکیف با همان معماری و شبکه اتحاد جماهیر شوروی در زمان تصدی گری برژنف در سال 1975 تاسیس شده و هم اکنون دارای 3 خط و 30 ایستگاه می باشد.

 

⇐       تورهای اوکراین       ⇒

⇐       تحصیل در اوکراین       ⇒

⇐       نمایشگاه کشاورزی اوکراین       ⇒

⇐       توصیه های مهم قبل از سفر به اوکراین       ⇒

 

 

جاذبه های خارکف اکراین

کلیسای جامع مقدس خارکف

این بنای تاریخی و مقدس با برج ناقوس بلندش به ارتفاع بیش از 80 متر یکی از زیباترین و مرتفع ترین کلیساهای اروپای شرقی است . معماری این بنا از بنای کلیسای ولادیمیر مقدس در کییف الهام گرفته شده است و توسط هنرمندی به نام میخاییل لوتسوف در قرن نوزدهم میلادی بنا نهاده شده است . بعد از انقلاب بلشویکی همانند آن بلایی که بر سر عمده مراکز دینی اپراتوری روسیه امد ، درهای این کلیسا نیز به روی عموم بسته شد تا اینکه بعد از اشغال آلمانها مجددا این کلیسا به روی عموم گشوده شد . این کلیسا به شاخه ارتدکس دین مسیحیت تعلق دارد و مقدسین مذهبی زیادی در صحن آن آرمیده اند . در بازدید از شهر خارکف ، حدود یک تا دو ساعت را به بازدید از نمای بیرونی و همچنین فضای معنوی درون آن اختصاص دهید .  

خارکف کلیسای جامع مانابال پارس

میدان آزادی خارکف

میدان ازادی خارکف یکی از بزرگترین میدان های اروپاست ( هشتمین میدان بزرگ اروپا ) و مساحت وسیعی را در بر میگیرد . سابقا مجسمه پرابهتی از لنین در این میدان قرار داشت که توسط معترضین در سال 2014 از جا کنده شد . دانشگاه مهم کارازین هم در مجاورت این میدان واقع است .

میدان آزادی خارکف اوکراین مانابال پارس

خارکف اوکراین مانابال پارس

نمودار دمای هوای سالانه خارکف

 ویدئو های شهر زیبای خارکف


⇐       تورهای اوکراین       ⇒

  ←        همه چیز درباره اودسا – کلیک کنید        →

←        همه چیز درباره  کییف – کلیک کنید        →

←        همه چیز درباره لویو – کلیک کنید        →

←        سفر پرسپولیس به اوکراین – کلیک کنید        →

←        روز استقلال اوکراین – کلیک کنید        →

←        تحصیل در اوکراین – کلیک کنید        →

←        توصیه های مهم قبل از سفر به اوکراین – کلیک کنید        →

←        نمایشگاه کشاورزی اوکراین – کلیک کنید        →

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *