لویو

تور لویو اوکراین پارک قلعه مرتفع مانابال پارس

لویو ( لفوف ) شهری در غرب کشور اوکراین و در 70 کیلومتری کشور لهستان واقع است . این شهر ( لویو اوکراین ) کلکسیونی از معماری های شهرهای شهر اروپاست و با اینکه نسبت به شهرهای دیگر اوکراین از وسعت کمتری برخوردار است ولی دوستانه تر به نظر می آید و محیط آرامش بخش تری دارد . این شهر یک مرکز بزرگ فرهنگی در کشور اوکراین به شمار می رود و مثل موقعیت سنت پترزبورگ در کشور روسیه می باشد .  بر اساس آخرین سرشماری ها جمعیت لویو حدود 800 هزار نفر است . این شهر نام خود را از شاه لئو گرفته است که بر امپراتوری بزرگی موسوم به گالیسیا در قرن سیزدهم میلادی حکمرانی می کرده است . مرکز شهر لویو به دلیل بافت تاریخی دست نخورده ، در فهرست جهانی میراث فرهنگی قرار دارد . جالب اینکه در طول جنگهای جهانی نیز این شهر عمدتا از خرابی های رایج مصون بوده است . 

 

جاذبه های لویو اکراین

میدان رینوک

میدان اصلی و مرکزی شهر لویو ، میدانی بسیار قدیمی و تاریخی است که بنای اولیه آن به حدود 600 سال پیش در زمان حکمرانی کاسیمیر سوم برمیگردد . این میدان مستطیل شکل همه نوع معماری را در ساختمانهایش در بر می گیرد و حس دوست داشتنی خاصی را به انسان منتقل می کند . 45 ساختمان در این میدان قرار دارد که همگی دارای شناسنامه و تاریخی منحصر به فرد هستند و کوله باری از حوادث ریز و درشت را در درازنای تاریخ به دوش می کشند . همچنین 4 تمثال از دیانا ، نپتون ، آدونیس و آمفیتریت هم در گوشه های این میدان نصب شده است که فرصت های خوبی برای عکس یادگاری به بازدید کننده می دهند .

لویو اوکراین مانابال پارس تور اوکراین

پارک قلعه مرتفع

 این پارک بسیار زیبا و سرسبز در منتطقه مرکزی شهر واقع است و منظره بسیار خوبی را از شهر در اختیار شما قرار می دهد . در واقع چیزی از قلعه به جز یک دیوار باقی نمانده است ولی به دلیل احاطه خوبی که این مکان به منظره شهر دارد برای بازدید از آن بسیار توصیه می شود . این منطقه در حدود 400 متر از سطح دریا ارتفاع دارد . بنای اولیه قلعه به حدود قرن سیزدهم میلادی باز می گردد که البته در حال حاضر چیزی از آن نمایان نیست . در زمان حمله مغول ها این قلعه به طور کامل ویران شد و در قرن چهاردهم مجددا بنای دیگری در این مکان سر براورد .

لویو اوکراین پارک قلعه مرتفع مانابال پارس تور اوکراین

کلیسای تاریخی بوییم

این کلیسا در میدان کلیسای جامع واقع است و از بناهای بسیار زیبای تاریخی اوکراین است که در سال 1609 میلادی یعنی بیش از 400 سال بیش ساخته شده است . این بنا مانند بیشتر ساختمان های شهر لویو جزو بناهای ثبت شده یونسکو است . این کلیسا بنا به سفارش تاجر مشهور مجاری ساکن لویو به نام بوییم ساخته شده است و آرامگاه خانوادگی بوییم ها نیز در داخل آن واقع است .

 لویو اوکراین کلیسای بوییم مانابال پارس تور اکراین

لویو اوکراین مانابال پارس

نمودار دمای هوای سالانه شهر لویو

 

ویدئو های شهر زیبای لویو


 

⇐       تورهای اوکراین       ⇒

  ←        همه چیز درباره اودسا – کلیک کنید        →

←        همه چیز درباره  کییف – کلیک کنید        →

←        همه چیز درباره خارکف – کلیک کنید        →

←        سفر پرسپولیس به اوکراین – کلیک کنید        →

←        روز استقلال اوکراین – کلیک کنید        →

←        تحصیل در اوکراین – کلیک کنید        →

←        توصیه های مهم قبل از سفر به اوکراین – کلیک کنید        →

←        نمایشگاه کشاورزی اوکراین – کلیک کنید        →

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *