مسکو

مسکو مانابال پارس

مسکو

مسکو شهری است که در قلب جنگل های انبوه در قرن سیزدهم میلادی بنا نهاده شده است  و رودخانه موسکوا همچون شاهرگی حیاتی از میانه آن عبور می کند . مسکو دوازده میلیون نفر جمعیت ، 1080 کیلومتر مربع وسعت و با 30 میلیون گردشگر سالانه رتبه نهم پربازدید ترین شهرهای دنیا را داراست . آمارهای مسکو حیرت انگیز است . این شهر دارای چهارصد موزه ، یک صد و پنجاه سالن نمایش ، بیش از صد سالن همایش و کنسرت است . این شهر یکی از سبزترین شهرهای جهان است و 40 درصد مساحت مسکو را پارک ها و جنگل های طبیعی تشکیل می دهند . تور روسیه از جمله تور های بسیار پر طرفدار در ایران است و سالانه بیش از 60 هزار نفر از مکان های توریستی روسیه بازدید می کنند .

 

 

 

جاذبه های مسکو

میدان سرخ ( RED SQUARE  )

میدان سرخ هسته مرکزی شهر مسکو و قدیمی ترین قسمت شهر است . دلیل نامگذاری آن این است که رنگ سرخ رنگ زیبایی در فرهنگ روسهاست و در واقع این میدان ، میدان زیبا نامیده می شود . کلیسای واسیلی مقدس و کاخ کرملین در این میدان واقع هستند . در این میدان دو مجسمه از پیکرهای مینین و پاژارسکی (Monument to Minin and Pozharsky ) دو سردار شجاع روسیه هستند که در تجاوز لهستانی ها به مسکو تا پای جان دفاع کردند. در ضلع شمالی میدان سرخ ، ساختمان سرخ زیبایی به نام موزه تاریخ و فرهنگ مسکو قرار دارد  که ساختمانش مربوط به قرن نوزدهم است و گنجینه بی بدیلی از تاریخ و فرهنگ روسیه را در خود جا داده است .
میدان سرخ مسکو روسیه مانابال پارس

کلیسای واسیلی مقدس ( سنت باسیل Saint Basil’s Cathedral )

نماد اصلی شهر مسکو و به عبارتی کشور روسیه می باشد . ایوان چهارم یا همان ایوان مخوف تزار سلسله رومانوف ها در سال 1555 میلادی به مناسبت فتح کازان سازه زیبایی را در قلب مسکو بنا نهاد و از ترس اینکه بنایی به زیبایی آن دیگر درست نشود دستور دادتا معمار بنا را کور کنند !! گنبد های پیازی شکل کلیسای واسیلی مقدس کارتن های خانه های شکلاتی را به ذهن آدم میاورد .
کلیسای واسیلی مقدس مسکو مانابال

  مقبره لنین (Lenin’s Mausoleum )

لنین اولین رهبر کمونیستی اتحاد جماهیر شوروی بعد از مرگش در سال 1924 به خاک سپرده نشد بلکه جسدش در حاشیه میدان سرخ در محفظه ای شیشه ای قرار داده شده است و همه روزه بازدید کنندگان بیشماری دارد . عکسبرداری از داخل مقبره ممنوع است و قبل از ورود می بایستی تمام وسایل شخصی را تحویل دهید .

مقبره لنین مسکو روسیه مانابال پارس

کلیساهای کرملین ( Kremlin Cathedrals )

در محوطه کرملین که بر روی تپه ای به نام باراویتسکی واقع است میدان سابورنایا sobornaya square قرار دارد و تعدادی کلیسا که تمامی آنها بناهای فاخر تاریخی در محوطه کرملین هستند . از جمله آنها کلیسای اوسپنسکی uspenski cathedral ، کلیسای بلاگاوشنسکی blagoveshchensky cathedral ، کلیسای آرخانگلسکی arkhangelsky cathedral و کلیسای مریم مقدس st mary’s cathedral .
کلیسای کرملین مسکو روسیه مانابال پارس

پارک پیروزی و موزه جنگ جهانی دوم ( victory Park  )

پارک پیروزی یکی از مکان های بسیار دیدنی مسکو می باشد که بر بلندی های پاکلونایا قرار دارد . این پراک بین سالهای 1983 تا 1995 به پاس پیروزی روسیه در جنگ جهانی دوم بر آلمان نازی درست شده است و موزه جنگ کبیر میهنی هم در داخل بنا شده است که خاطرات و بقایای جنگ در آنجا به بازدید عمومی گزارده شده است .

پارک پیروزی مسکو روسیه مانابال پارس

خیابان آربات قدیم ( old Arbat Street )

خیابانی به طول 1200 متر در مرکز مسکو که تاریخ شکل گیری اش به قرن پانزدهم میرسد . در این خیابان سنگفرش شده نقاشان و هنرمندان و نوازندگان زیادی دیده می شوند و صنایع دستی روسیه به فروش میرسد . خانه پوشکین شاعر بزرگ روسیه نیز که حال تبدیل به موزه پوشکین شده است در این خیابان واقع است . در این خیابان نقاشان زیادی هستند که در قبال وجی تصویر شما را به سرعت نقاشی می کشند .

خیابان آربات مسکو روسیه مانابال پارس

صومعه و آرامستان ناوادویچی ( Novodevichy Monastery  )

این آرامستان درواقع مقبره الشعرا و آرامگاه شخصیت های مشهور روسی است . از جمله افراد مشهوری که در این آرامستان به خاک سپرده شده اند می توان به چخوف ، گوگول ، توپولف ، نیکیتا خروشچف ، بوریس یلتسین و ابولقاسم لاهوتی شاعر، روزنامه نگار، نظامی و فعال سیاسی انقلابی در دوران انقلاب مشروطه .  صومعه ناوا دویچی هم با 16 گنبد زیبا در قسمت جنوب غربی رودخانه مسکوا قرار دارد .  

صومعه ناوادویچی مسکو روسیه مانابال پارس

کلیپ های مسکو

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *