ملبورن

ملبورن مانابال پارس تور استرالیا

تور استرالیاملبورن

 

ملبورن مرکز ایالت ویکتوریا در کشور استرالیا و یکی از مهمترین شهرهای قاره اقیانوسیه است . شهری بزرگ با 5 میلیون نفر جمعیت که به 31 منطقه شهری تقسیم شده است . این شهر قدمتی شبیه به تهران خودمان دارد و در سال 1835 میلادی رسما تاسیس شده است . این شهر برگزار کننده المپیک سال 1956 هم می باشد . ملبورن در سال 2016 به عنوان بهترین شهر جهان برای زندگی برگزیده شد و این عنوان را از ونکوور کانادا تصاحب کرد . ملبورن بزرگترین شبکه حمل و نقل ریلی درون شهری را در جهان داراست . این شهر به مانند دیگر شهرهای استرالیا پذیرای تعداد زیادی از مهاجرین از سراسر دنیاست . موزه ملی ویکتوریا ( نگارخانه ویکتوریا ) یکی از جاذبه های فرهنگی این شهر است که یکی از موزه های مهم جهان به شمار میرود . این موزه در برگیرنده اشیا تاریخی و هنری نفیسی از کشور استرالیا و یا هدایایی از اقصی نقاط جهان است که در یک محیط بسایر وسیع به نمایش عموم گذارده شده است . سالن تئاتر پرینسس هم از جمله آثار تاریخی و فرهنگی این شهر است که از سالهای ابتدایی 1850 تا به امروز فعالیت خود را حفظ کرده است . رودخانه یارا ( yara river  ) از میانه شهر ملبورن به آرامی عبور می کند و به این شهر جلوه خاصی داده است . معمولا همه تمدن های بزرگ در حاشیه رودخانه ها به وجود آمده اند و ملبورن نیز از این قائده مستثنی نیست . البته این رودخانه عظیم بیشتر از اینکه رودی باشد که به دریا بریزد به نظر آبراهی است که راه خود را در میان این شهر بازکرده است و در میانه شهر متوقف می شود .

وبسایت مرتبط : http://www.visitmelbourne.com/

ملبورن مانابال پارس تور استرالیا

اتاقک های ساحلی برایتون (Brighton Beach Boxes: 82 ) : رختکن و دوش ساحلی به صورت اتاقک هایی متحد الشکل در کنار هم در ساحل برایتون قرار گرفته اند که یادآور سالهای ابتدایی شکل گیری مبلورن جدید و نوین می باشد . در واقع تاسیس این اتاقک ها نمادی شد تا لزوم رعایت بهداشت و استحمام در ساحل مدنظر قرار گیرد . این جاذبه تاریخی شما را روز های ابتدایی دهه 1920 و 1930 میلادی و حال و هوای آن روزها میبرد .

وبسایت مرتبط : http://www.brightonbathingbox.org.au

ملبورن مانابال پارس تور استرالیا

جزیره فیلیپ (Phillip Island ) : این جزیره چسبیده به شهر ملبورن است و یکی از پارکهای طبیعی و جاذبه های معروف استرالیا است . در ضلع جنوب غربی این جزیره در منطقه ای موسوم به سامر لند ( Summerland ) در ایامی از سال میتوان رژه پنگوئن ها را شاهد بود .  این جزیره برای هر نوع فعالیت تفریحی پیش بینی هایی را کرده است ! موتور سواری ، دوچرخه سواری ، پیست رالی ماشین ، فضاهای بکر ماهیگیری ، سواحل شنا و تفریحات آبی ، رستوران های ساحلی و غذاهای دریایی تازه و خیلی چیزهای دیگر .

وبسایت مرتبط : https://www.visitphillipisland.com/

ملبورن مانابال پارس تور استرالیا

پارک ملی آوت وی (Great Otway National Park ) : پارک ملی طبیعی آوت وی در غرب شهر ملبورن قرار دارد و جاده ساحلی موسوم به جاده اقیانوسی ( ocean Road  ) آنرا را شهر ملبورن وصل میکند . جاذبه های طبیعی چشم نوازی در این پارک ملی وجود دارد که توجه هر بیننده ای را به خود جلب می کند از جمله رسولان دوازده گانه (famous 12 Apostles ) که 12 صخره مهیب است که در خط ساحلی قرار دارد . بازدید از این پارک ملی حداقل یک روز کامل از وقت شما را با لذت کامل در اختیار خود قرار میدهد .

وبسایت مرتبط : http://www.visitotways.com

ملبورن مانابال پارس تور استرالیا

باغ گیاه شناسی ملبورن ( Melbourne royal Botanical garden  ) : پارک گیه شناسی ملبورن یکی از بهترین نمونه ها در جهان است . این باغ زیبا در خیابان بردوود همه روزه پذیزای خیل عظیمی از گردشگران است که روز خود را تماما در آن سپری میکنند . آنقدر گونه های متقاوتی از گیاهان در این باغ وجود دارد که بازدید یک هفته ای نیز از آن کافی به نظر نمی رسد . این باغ همه روزه از ساعت 07:30 صبح تا زمانی که روشنایی روز اجازه بدهد پذیرای بازدید کنندگان است .

وبسایت مرتبط : https://www.rbg.vic.gov.au/

ملبورن مانابال پارس تور استرالیا


کلیپ ها و ویدئو های استرالیا 


لینکهای مفید

انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران راه آهن جمهوری اسلامی ایران  سازمان میراث فرهنگی و گردشگری سازمان هواپیمایی کشوریهواپیمایی آسمان

هواپیمایی آتا هواپیمایی زاگرس هواپیمایی قشم ایر هواپیمایی نفتایران ایر هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران هواپیمایی ماهان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *